ZÁŽITKY A AKTIVITY

Tipy na zážitky a výlety v okolí

Areál OÁZA ŘÍČANY je obklopen lesy a rybníky, nachází se na cyklotrase Mnichovice – Praha, v blízkosti vede oblíbená Cesta kocoura Mikeše (Ladův kraj). V okolí je k dispozici bezpočet možností jak strávit volný čas. Některé tipy Vám přinášíme na této stránce.

LUK A ŠÍPY

Lukostřelba

Přímo v areálu je možné uspořádat lukostřelbu. 3D terče mohou obsahovat také figuríny lesní zvěře. Oblíbené jsou turnaje 2 družstev kombinované v rámci víceboje i v jiných disciplinách jako je petanque, plážový volejbal nebo stolní tenis.

O km

LADŮV KRAJ

Cesta kocoura Mikeše

Turistická Cesta kocoura Mikeše s 12 zastaveními, na kterých najdete obrázky Josefa Lady i ukázky z knížky. Cesta je dlouhá 20 km a navštívíte během ní i Ladovy rodné Hrusice.

12 km

ZÁMEK A GOLF

Štiřín

Golfové hřiště v zámecké zahradě a zámek Štiřín se nachází blízko našeho areálu. Příznivci golfu určitě ocení romantické prostředí tohoto náročného 9ti jamkového hřiště.

11 km

CESTA ZA HVĚZDAMI

Hvězdárna Ondřejov

Hvězdárna leží na kopci Žalov v obci Ondřejov a je stará více jak 100 let. Vidět v ní můžete největší dalekohled v Česku, má průměr 2 metry a celková hmotnost přístroje je bez mála 200 tun.

14 km

ZA KOZLEM NA PIVO

Pivovar Velké Popovice

Seznamte se s živým maskotem pivovaru kozlem Oldou a zjistěte, jak se vaří poctivé pivo.

8 km

ZA FERDINANDEM

Zámek Konopiště

Na státním zámku Konopiště se můžete těšit na pestrý program pro dospělé návštěvníky i děti; milovníky historie, umění, flory i fauny, procházek v parku a zajímavých akcí

29 km